Podczas naszych letnich turnusów terapeutycznych dzieci mają szansę wspólnie z terapeutami przyjrzeć się swoim emocjom, zastanowić się nad własnymi doświadczeniami i obserwowanym światem.
Możliwość doświadczenia relacji z innymi dziećmi i dorosłymi w bezpiecznej przestrzeni uczy otwarcia na drugiego człowieka, wsłuchiwania się w potrzeby swoje i innych oraz regulowania wzajemnych interakcji.
Nasi wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści przygotowali zakres tematów do realizacji, w ramach którego dzieci dowiedzą się m.in.: jak rozmawiać o uniwersalnych wartościach, co daje nam przyjmowanie perspektywy innej osoby, w jaki sposób reguły porządkują rzeczywistość i ułatwiają funkcjonowanie, dlaczego należy wywiązywać się z ustalonych zasad.
W tym roku ponownie zaprosiliśmy do dołączenia do naszego zespołu Fundację Nowoczesnej Edukacji, która zajmie się prowadzeniem działań na dwóch obszarach: psychologiczno-pedagogicznym (TUS) oraz edukacyjnym (LEGOrobotyka).
Podczas części robotycznej zadaniem uczestników będzie wspólne rozwiązywanie problemu programistyczno-konstrukcyjnego z pomocą pedagoga, który wspiera ich zachowania oraz przypomina rozwiązania ćwiczone na części TUS. Prowadzący mają okazję wspierać dzieci w trudnych dla nich sytuacjach (np. przegrana, konieczność pójścia na kompromis, spokojne czekanie na swoją kolej, niepowodzenie w budowie lub programowaniu). Część robotyczna pozwala na wykorzystanie nabytych umiejętności społecznych w praktyce oraz wspiera ich generalizację.
Poza codziennymi Treningami Umiejętności Społecznych dzieci będą także regularnie uczestniczyły w zajęciach psychoedukacyjnych i rozwijających. W tym roku inspiracją będą dla nas historie dzieci z różnych stron świata. Odwiedzając różne kraje odbędziemy wspólną podróż po świecie wartości, czyli będziemy odkrywać co jest dla nas ważne. Następnie nauczymy się jak wyrażać siebie, szczególnie w robieniu tego co sprawia nam radość, nawet jeśli nie jesteśmy w tym doskonali. W tym bloku pochylimy się również nad swoim wizerunkiem w sieci, w jaki sposób chronić się przed hejtem. Kolejną umiejętnością do odkrycia będzie empatia – wspólnie przyjrzymy się jakie zachowania są tymi empatycznymi. Na koniec porozmawiamy i popracujemy nad odwagą i radzeniem sobie z lękiem. Niewątpliwie pomogą nam w tym warsztaty oddechowe, w których będziemy mieli okazję również uczestniczyć.
Zapraszamy dzieci na wspólną podróż, na pewno wrócą z bagażem pełnym nowych doświadczeń i umiejętności lepszego radzenia sobie w codzienności. Jesteśmy pewni, że bagaż ten nie będzie ciężarem, ale zbiorem narzędzi, które będą pod ręką w razie potrzeby.
Każdy z rodziców w ramach turnusu może skorzystać z informacji zwrotnej przekazanej w formie konsultacji z psychologiem lub pedagogiem.
Dokładny program i rozkład zajęć przedstawimy po zakończeniu rekrutacji do grup.
Termin:
22 – 26 lipca 2024 roku, w godzinach 9:00 – 14:00
Uczestnicy:
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-13 lat. Będą odbywały się w podziale na grupy wiekowe.
Zapisy:
Chętnych zapraszamy do wypełnienia formularza.
Po wypełnieniu formularza w ciągu dwóch dni roboczych skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia szczegółów funkcjonowania dziecka oraz dokonamy klasyfikacji do grupy.
Miejsce odbywania zajęć:
Punkt Konsultacyjny Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Akademii Dobrej Edukacji,
Jabłonna, ul. Chotomowska 88 (Baza 2)
Koszt:
700 zł – dla dzieci uczących się w ADE.
800 zł – dla dzieci spoza ADE.
(opłaty za posiłki nie są wliczone w koszta)
Wpłaty prosimy kierować na konto 82 1240 1242 1111 0010 6607 6152, Bank Pekao S.A. z adnotacją „Wakacje z emocjami”.
Warunkiem ostatecznej klasyfikacji do grupy jest uiszczenie opłaty w terminie 3 dni od informacji o zakwalifikowaniu na zajęcia.
Zgłoszenia przyjmujemy do 5 lipca, ilość miejsc jest ograniczona.